کناف نام شرکتی است که محصولاتی در زمینه سقف کاذب و دیوار خشک تولید می کند. این شرکت به دلیل شعب بالا و کارخانه های مجهز در سراسر دنیا از اعتبار بالایی برخوردار است.
این شرکت که ریشه ی آلمانی دارد در سال ۱۳۷۷ وارد ایران شده است و با نام شرکت کناف گچ فعالیت خود را آغاز کرده است. بعد از دو سال یعنی در سال ۱۳۷۹ این شرکت اقدام به راه اندازی خط تولید محصولات سقف کاذب و دیوار خشک کرد و امروزه بعد از گذشت ۲۱ سال طرفداران بیشماری در ایران پیدا کرده است.
صفحات روکش دار گچی یکی دیگر از محصولات این شرکت است که جایگزین مناسبی برای گچ و رابیتس است. از این صفحات برای اجرای سقف کاذب و اجرای دکور سقف و یا دیوار استفاده می شود.

مزایای استفاده از کناف

از مزیت های کناف می توان به سرعت بالا در اجرا و تنوع زیاد در طراحی و اجرای نورهای دکوراتیو اشاره کرد.
اگر بخواهیم کناف و گچ را با یکدیگر مقایسه کنیم می توان به این مورد اشاره کرد که اجرای کناف سریع تر است و طراحی های خاص تری را می توان اجرا کرد. همچنین هزینه های اجرای کناف به مراتب کمتر است و ارتفاع سقف کمتری را اشغال کند. البته در صورتی که میخواهید از طرح های کلاسیک استفاده کنید می توانید از گچ استفاده کنید.
کناف مقرون‌به‌صرفه می‌باشد یا گچ؟
کناف در ۹۰ درصد مواقع هزینه کمتری خواهد داشت. فقط در مورد هایی که طراحی های سنگین اجرا می شود ممکن است قیمت کناف از گچ بیشتر شود اما این موضوع نادر است و در بیشتر مواقع کناف ارزان تر است. دلیل ارزان بودن کناف هم نحوه اجرای آن است. در گچ کاری شما باید هزینه هایی از قبیل میلگرد، رابیتس کاری و جوشکاری را پرداخت کنید که در نهایت باعث می شود هزینه های شما بیشتر شود.