کناف یا رابیتس ؟ - تفاوت میان کناف و رابیتس - کناف بهتر است یا رابیتس

کناف یا رابیتس ؟

کناف و رابیتس دو نوع مختلف از دیوارها هستند. برای اینکه بفهمیم کدام نوع سقف کاذب بهتر است باید ابتدا تفاوت های آن ها را بررسی کنیم

قیمت کناف و رابیتس

یکی از مهم ترین نکاتی که هر کس در ابتدای خرید به آن دقت می کند ، قیمت است. در نگاه قیمت هر دو تقریبا یکسانند. اما رابیتس هزینه های جانبی بیشتری نسبت به کناف دارد که در کل قیمت آن را به ازای هر متر مربع بالاتر میبرد.

کیفیت کناف و رابیتس

بعد از قیمت مهمترین فاکتور هر کس برای خرید یک محصول کیفیت آن است. در صورتی که شما از نیروی متخصص برای اجرای کناف استفاده کنید و آن ها کار را با دقت تمام و به صورت استاندارد انجام دهند میتوان گفت که کیفیت کار کناف نسبت به رابیتس بالاتر است اما در صورتی که این کار توسط افراد تازه کار یا بی دقت انجام شود نمی توان از کیفیت کار  مطمئن بود.
کناف

مقاومت و وزن کناف و رابیتس

مقاومت این دو سقف کاذب به هیچ عنوان با یکدیگر قابل مقایسه نیست. برخلاف سقف کاذب ، در رابیتس بندی از جوشکاری استفاده شده و همین امر ترک‌های زیادی را در این سیستم ایجاد می‌کند. بنابراین مقاومت سقف کاذب کناف بسیار بیشتر از رابیتس است (حدود ۱۴ برابر). بنابراین مقاومت کناف بسیار بالاتر از رابیتس است. فاکتور وزن نیز در بررسی تفاوت حائز اهمیت است. وزن هر متر مربع کناف در طرح‌های مختلف آن متفاوت است؛ اما هر متر مربع اجرای این سازه به طور متوسط ۱۱ کیلوگرم وزن دارد. این در حالیست که وزن هر متر مربع رابیتس حدودا ۱ کیلوگرم بوده، و هر متر مربع اجرای آن حدود ۵ کیلوگرم است. هر متر مربع گچ کاری نیز حدود ۴۰ کیلوگرم وزن دارد که وزن هر متر مربع رابیتس کاری را به ۴۵ کیلوگرم می‌رساند. بنابراین در مقایسه از لحاظ وزن، سقف کاذب کناف بسیار سبک تر از رابیتس است. از لحاظ تفاوت وزن حاصل از محموله مرده، گچ کناف وزن کمتری نسبت به سقف رابیتس دارد.
کناف

زمان مورد نیاز برای اجرای کناف و رابیتس

تفاوت از لحاظ زمان اجرا نیز برای مجریان پروژه های ساختمان سازی بسیار مهم است. یک سقف ۴۰ متری را در نظر بگیرید. زمان لازم برای گچکاری و نصب رابیتس سقف این سقف حدود ۱۰ روز است. اما در صورت استفاده از سقف کاذب کناف، این زمان به ۲ روز کاهش خواهد یافت.

قابیت ترمیم کناف و رابیتس

پیش بینی احتمال ایجاد مشکل و سادگی رفع آن یکی دیگر از مواردیست که در مقایسه به آن توجه می‌شود. همان طور که می‌دانید، تاسیسات عبور کرده از سقف های کاذب پس از مدتی نیاز به تعمیرات پیدا می‌کنند. در چنین حالتی، کناف بسیار راحت تر باز می‌شود و قابلیت ترمیم بیشتری نیز دارد.
کناف

تفاوت رابیتس و کناف از نظر نیروی متخصص

سقف کاذب رابیتس به نیروی بیشتری برای اجرا نیاز دارد که شامل جوشکار، رابیتس بند و گچکار می‌شود. هرچند سقف کناف به نیروی کمتری نیاز دارد، اما سقف کناف نیاز به نیروهایی با تخصص بیشتر دارد. اگر نیروی اجرایی تخصص لازم برای سقف کاذب کناف را نداشته باشد، امکان ترک خوردن این سازه زیاد است.
کناف
شما از اینجا میتوانید درباره چیدمان مبلمان داخلی با استفاده از تکنیک های نوین در طراحی داخلی بخوانید.
  شرکت لنا طرح لوتوس به عنوان یکی از عاملین فروش محصولات کناف کی پلاس، این افتخار را دارد که انواع محصولات این شرکت را به بهترین شکل ممکن در اختیار شما قرار دهد و در صورت نیاز در فرآیند خرید شما را همراهی کند تا بتوانید خرید مطمئنی داشته باشید. کادر فنی مجموعه کلیه خدمات فروش مصالح، مشاوره، طراحی، متره و برآورد، تعیین ساختار، آموزش، نظارت و اجرای پروژه های ساختمانی اعم از انواع دیوار و سقف کاذب ساده و دکوراتیو را ارائه می نماید. در صورت تمایل به ثبت سفاش و اطلاع از قیمت روز کناف اینجا کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *