کناف کی پلاس

کناف کی پلاس

کی پلاس (Kplus) یکی از برندهای معروف در تولید طیف گسترده ای از محصولات شامل انواع مختلف تخته گچ، کاشی و گچ، سیستم های پارتیشن و سقفی، سقف کناف کی پلاس، سقف کاذب، دیوار کی پلاس، پروفیل های سبک فلزی گالوانیزه و لوازم جانبی گچ است.

کی پلاس علاوه بر تولید انواع گچ، انواع گچ های گچی و سیمانی ساختمان مانند گچ معمولی، گچ پلیمریزه، چسب کاشی کی پلاس و پوشش مقاوم در برابر آتش را نیز ارائه می دهد. کی پلاس در زمان شروع فعالیت خود، در بخش تولید محصولات پودری تنها تولید کننده گچ های ساختمانی با نام ساران و سارالیت بود.

کی پلاس (+K) به عنوان بزرگترین تولید کننده سیستم دیوار خشک در ایران با تمرکز بر ارائه خدمات فنی نوآورانه و محصولات با کیفیت مرغوب و مطابق با قوی ترین استانداردهای معتبر و با تکنولوژی آلمان، توسعه صنعت ساختمان را رهبری می کند.

کی پلاس از سال ۱۹۹۴ تا کنون با نوآوری، سرمایه گذاری و محافظت و پرورش ذهن های خلاق به عنوان یک تخصص بزرگ، گام های بزرگ و مؤثری در مسیر تولید گسترده، متنوع و با کیفیت محصولات خود برداشته است.

کناف کی پلاس

درباره کی پلاس

امروزه کی پلاس (K+) با تولید سالانه بیش از ۳۹ میلیون مترمربع انواع صفحات روکش دار گچی، بزرگترین تولید کننده سیستم های ساخت و ساز خشک در ایران محسوب می شود.

گستره محصولات KPlus شامل ملزومات سیستم های ساخت و ساز خشک و متعلقات آن نظیر صفحات روکش دار گچی، سازه های فولادی گالوانیزه سبک، انواع سیستم های سقف کاذب و دیگر محصولات ساختمانی مطابق با جدیدترین فناوری های روز دنیا می باشد.

از گذشته تا به امروز، کی پلاس برای سازندگان و معماران به عنوان دریچه ای مطمئن در ساخت و ساز با کیفیت و حرفه ای، از طریق شبکه عاملیت گسترده در سراسر کشور، با افزودن به سبد محصولات و افزایش کیفیت محصولات موجود، نسبت به تامین همه جانبه نیازهای ساختمانی اقدام نموده است.

امروزه  K+ (کی پلاس) با ظرفیت روزانه ۱۰۰۰ تن، به صورت فعال و پویا در زمینه تولید انواع گچ‌های ساختمانی دستی، ماشینی و همچنین مصالح ساختمانی پایه سیمانی مانند چسب های کاشی فعالیت دارد.

کی پلاس چیست؟ | +K چیست؟

در پاسخ به این سؤال که کی پلاس چیست؟ باید گفت،K پلاس همان کناف شرکت آلمانی است که به تازگی نام این برند از کناف به کی پلاس تغییر یافته و همچنان به کار خود ادامه می دهد.

صفحات با روکش گچی که طی فرآیندی به یکدیگر متصل شده اند، کناف یا همان کی پلاس را می سازند. که به دلیل مزایای زیاد و مهم نسبت به مصالح ساختمانی سنتی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این محصول با تنوع گسترده در مدل و رنگ باب میل هر سلیقه است.

تصمیم گیری های درست و به موقع، ابداع و نوآوری مداوم ، حمایت و سرمایه گذاری در ایده های کارآمد و غیره عامل اصلی پیشرفت شرکت کی پلاس و قرار گیری نام این برند در بین بهترین تولید کنندگان مصالح ساختمانی در جهان بوده است.

کناف کی پلاس چیست؟

در این بخش مقاله به این سؤال پاسخ می دهیم که کناف کی پلاس چیست و چه تفاوت هایی با کناف ایران دارد؟ از ابتدای سال ۱۳۹۹ برند کی پلاس که نام جدیدی از همان برند کناف آلمان است فعالیت خود را آغاز کرد.

کناف کی پلاس (تحت عنوان کی پلاس ایران به عنوان عاملیت کناف آلمان در ایران) در همان کارخانه کناف سابق در ایران، به تولید و عرضه محصولاتی از قبیل پانل های گچی، پروفیل های گالوانیزه، تایل های گچی و پروفیل های کلیک اقدام کرد. لازم به ذکر است، کیفیت کی پلاس (KPlus) یا کی پلاس ایران همانند محصولات برند کناف ایران است که پیش از این در بازار عرضه می شد.

درباره محصولات کی پلاس بیشتر بدانیم | محصولات کی پلاس

امروزه سقف و دیوار کی پلاس (نسل جدیدی از گچ) به علت سهولت حمل و نقل و در نتیجه هزینه حمل پایین، سرعت اجرا و نصب بالا، ظرافت، رنگ پذیری بسیار عالی، مقاومت در برابر زلزله و … مورد استقبال بی نظیر سازندگان و معماران قرار گرفته است.

صفحاتی با هسته گچی که سطح و لبه های طولی آن ها با کاغذ مخصوص پوشانده شده و هر کدام عملکرد ویژه ای دارند، از جمله محصولات پانل گچی شرکت کی پلاس (K+) هستند.

از این صفحات روکش دار گچی (پانل گچی کی پلاس) می توان در ساختار سقف کاذب، دیوار جداکننده، دیوار پوششی، دیوار کناف و پوشش محافظ در برابر حریق استفاده کرد.

کناف کی پلاس

اطلاعات مندرج بر روی پانل های گچی کناف کی پلاس یا کی پلاس ایران

در تشریح اطلاعات درج شده بر روی پانل های گچی کی پلاس یا کی پلاس ایران لازم است بدانید امروزه کلمه K+ بر روی پروفیل های گالوانیزه کی پلاس یا کی پلاس ایران درج نمی شود.

همان طور که گفتیم شرکت کی پلاس، عامل فروش شرکت کناف در ایران است در نتیجه محصولات کی پلاس یا کی پلاس ایران (K+) با کیفیت برند کناف آلمان تولید می شوند.

پس اطمینان کامل از کیفیت محصولات کی پلاس و شبکه فروش و اجرای آن، هرگز با مشکلاتی از قبیل زنگ زدگی و شوره زدگی به دلیل ضخامت غیر استاندارد، تغییر رنگ در ریلینگ های سقف مشبک به دلیل خود رنگ نبودن مواد اولیه گچ برگ ها که موجب ایجاد تبله در سطوح رنگ شده می شوند (که نتیجه کیفیت پایین ورق، استفاده از کالای پودری تاریخ گذشته و اجرا و نصب توسط مجریان غیرمتخصص است) مواجه نخواهید شد.

ضمانت کیفیت کالای تولید شده و یا جبران خسارت در صورت بروز  مشکل مزیت شاخص محصولات کی پلاس (کی پلاس ایران) است که با فاصله قابل توجهی آن را در رقابت با محصولات مشابه در رتبه برتر قرار داده است.

مزایای کی پلاس (+K)

سازه کی پلاس مزایای بسیاری دارد. از جمله اینکه به دلیل وزن کم و سبک بودن، فشار کمی به سقف و سازه وارد می کند؛ در نتیجه موجب تسهیل نصب و اجرای کی پلاس شده است.

منعطف بودن کی پلاس امکان اجرای متنوعی از طرح های هندسی و شکسته را فراهم می نماید. که ترکیب این اشکال هندسی کی پلاس با نورپردازی روی کار و مخفی معماری زیبا و چشم نوازی را خلق می کند.

مزایای استفاده از کی پلاس چیست؟ | مزایای کی پلاس (+K)

مزایای کی پلاس به صورت خلاصه به شرح زیر است:

۱- مقاوم در برابر زلزله

با توجه به انعطاف بالا و وزن سبک کی پلاس، مقاومت بالایی در برابر زلزله دارد.

۲- ایمنی مناسب

انجام درست و دقیق اتصالات کی پلاس موجب ایمنی بالای آن شده است. همچنین راه اندازی و اتصالات در سقف و دیوارهای کناف کاری شده کی پلاس، با توجه به نوع و دستورالعمل نصب آن ها انجام می شود.

۳- سهولت در حمل و نقل و سرعت نصب بالا

نوع بسته بندی (صنعتی) مصالح سیستم های ساخت و ساز خشک حجم کم و وزن سبک موجب حمل آسان و سریع می شود. به تبع آن نصب و راه اندازی سیستم کی پلاس(K+)، در شرایط عادی و با تعداد نیروی کار معقول، حدود ۴ برابر سریع تر از نصب سیستم های سنتی می باشد.

۴- اجرای راحت

طراحی مناسب کی پلاس ها موجب سهولت اجرای آن ها نسبت به دیگر سیستم ها شده است.

۵- وزن سبک

تکنولوژی و فناوری های نوین در زمینه سیستم کی پلاس مزایای آن را دو چندان کرده به نحوی که وزن K+  به دلیل نوع ساختار آن حدود ۲۵ درصد کمتر از دیگر مصالح ساختمانی است. در نتیجه وزن کمتر، هزینه ها و ابزار مورد استفاده برای اجرا نیز کاهش یافته و به میزان قابل توجهی در هزینه و فضا صرفه جویی می شود.

۶- افزایش فضا

دیوارهای کی پلاس، به دلیل نوع ساختار، نسبت به سایر مصالح ساختمانی، فضای کمتری را اشغال می کنند. در نتیجه بهینه فضای بیشتری در اختیار خواهید داشت.

۷- عایق حرارتی مناسب (پنل های مقاوم در برابر رطوبت و آتش سوزی)

از مهم ترین مزایای کی پلاس، عایق حرارتی بودن آن است. در صورت اجرا و نصب اصولی و استاندارد، عایق حرارتی بسیار خوبی خواهد بود.

برخی از مدل های خاص پنل های کی پلاس با مقاومت همزمان در برابر رطوبت و آتش سوزی بسیار پرکاربرد در مکان های مرطوب با احتمال بالای آتش سوزی است.

۸- عایق صوتی مناسب کی پلاس

از دیگر مزایای پرطرفدار کی پلاس، عایق صوتی بودن آن است.

۹- قابلیت نصب کی پلاس روس کف تمام شده

بر خلاف پارتیشن های سنتی، پارتیشن کی پلاس، قابل اجرا روی سرامیک و سنگ بوده و می تواند گزینه مناسبی برای بازسازی و تغییر کاربری ساختمان باشند.

۱۰- هماهنگی و سازگاری بالای کی پلاس با محیط زیست

کی پلاس قابلیت بالایی در هماهنگ شدن با هر محیط را دارد. به علاوه ۷۵ درصد از کل مصالح به کار رفته مصرفی در ساخت K+ ، قابل بازیافت است.

۱۱- کاهش نیروی کار و هزینه ها در اجرای کی پلاس

هنگام نصب و اجرای سیستم کی پلاس، با حذف دیوار چینی، سفید کاری و … نیاز به نیروی کار کمتر می شود. به طور معمول نصب و اجرای کی پلاس ها (از ابتدا تا انتها) توسط یک تیم سه نفره متشکل از استادکار، شاگرد ماهر و شاگرد نیمه ماهر انجام می شود. در نتیجه هزینه ها به مقدار قابل توجهی کمتر می شود.

۱۲- دسترسی سریع و آسان به تاسیسات ساختمانی

از آنجایی که در ساخت سقف و دیوارهای کی پلاس به جای سیمان و ملات از اتصالات خشک، یعنی پیچ و مهره، استفاده می شود، هنگام بروز مشکل شما می توانید به راحتی به تاسیسات ساختمانی خود دسترسی داشته باشید.

۱۳- حذف زمان برای خشک شدن مصالح

از آنجایی که در ساخت سقف و دیوارهای کی پلاس به جای سیمان و ملات از اتصالات خشک، یعنی پیچ و مهره، استفاده می شود، هنگام بروز مشکل شما می توانید به راحتی به تاسیسات ساختمانی خود دسترسی داشته باشید.مصالح سنتی به خصوص در ماه های سرد سال نیاز به زمان طولانی برای خشک شدن دارند این در حالی است که با توجه به ماهیت سیستم های ساخت و ساز خشک کی پلاس، نیازی به صرف زمان برای خشک شدن ندارند.

۱۴- رنگ پذیری بالا

رنگ پذیری بالای کی پلاس مزیت آشنایی برای سرمایه گذارانی است که تمایل به بازگشت سریع سرمایه دارند.

۱۵- صرفه جویی در مصالح ساختمانی و کاهش نخاله

در سیستم ساخت و ساز خشک کی پلاس، به دلیل وزن کم ساختار به میزان قابل توجهی در میزان مصرف مصالحی چون فولاد و سیمان صرفه جویی می شود.

به علاوه در سیستم های اجرایی کی پلاس برخلاف ساختارهای سنتی میزان تولید نخاله بسیار کم است. همین مهم علاوه بر مسائل زیست محیطی و صرفه جویی در مصرف بی رویه منابع ملی، به میزان قابل توجهی هزینه های حمل مصالح، نظافت محل کار، بارگیری و خروج نخاله از کارگاه تا محل تخلیه را کاهش می دهد.

۱۶- اجرای همزمان با تاسیسات

برخلاف سیستم های سنتی که برای عبور تاسیسات نیاز به تخریب و شیارزنی در ساختار است در سیستم ساخت و ساز خشک کی پلاس به راحتی از فضای خالی درون ساختار امکان اجرای همزمان تاسیسات مکانیکی و برقی وجود دارد.

انواع پانل های کی پلاس

۱- پانل ۶ میلی متری

معمولاً از پانل ۶ میلیمتری کی پلاس برای مدل هایی که شامل منحنی و یا قوس های تند هستند، استفاده می شود. دقت داشته باشید که از این نوع پانل برای دیوار و سقف های ساده استفاده می شود، چرا که فقط در نواحی منحنی و قوس دار کارایی دارد.

۲- پانل ۹.۵ میلی متری

این پانل هم مانند پانل ۶ میلی متری کی پلاس، فقط برای نواحی قوس دار و منحنی کاربرد دارد

۳- پانل ۱۲.۵ میلی متری

پانل ۱۲.۵میلی متری کی پلاس، بیشترین پانلی است که در حال حاضر در ایران تولید می شود. از آن برای ساخت دیوار جدا کننده، سقف کاذب دکوراتیو و ساده استفاده می شود.

۴- پانل ۱۵ میلی متری

به دلیل مقاومت زیاد پانل ۱۵ میلی متری کی پلاس، معمولاً در فضا هایی که نیاز به مقاومت بیشتری باشد از آن استفاده می شود.

۵- پانل ۱۸ میلی متری و بالاتر

اساساً از پانل ۱۸ میلیمتری کی پلاس برای مکان هایی که امکان ضربه و برخوردهای شدید وجود دارد، استفاده می شود.

محصولات شرکت کی پلاس | انواع کی پلاس چیست؟

به طور کلی، محصولات شرکت کی پلاس (K+) عبارتست از:

۱- مصالح و متریال تولید شده با ماده ی معدنی گچ و سیمان

۲-  عایق های صوتی و حرارتی ساختمانی

۳- استخراج سنگ آهک و تولید مصالح ساختمانی آهکی

۴- تجهیزات و مصالح ساختمانی بر پایه ی گچ، آهک و سیمان

دیوار داخلی جدا کننده کی پلاس

دیوار داخلی جدا کننده کی پلاس(K+)، در واقع یک دیوار غیر باربر است که معمولاً برای تقسیم کردن فضای های داخلی استفاده می شود.

دیوار کی پلاس (K+)، در چهار نوع دیوار جدا کننده ساده، دیوار جدا کننده با مقاومت مکانیکی بالا،دیوار جدا کننده با عملکرد صوتی بالا و دیوار جدا کننده تاسیساتی قابل دسترسی و اجرا است.

دیوارهای داخلی پوششی کی پلاس

دیوار داخلی پوششی کی پلاس (K+) در سه نوع بدون سازه، با سازه متصل به دیوار زمینه و با سازه مستقل از دیوار زمینه، یکی از انواع درای وال است که به منظور نازک کاری یا جایگزین سفیدکاری، بازسازی دیوارهای بنایی و بهسازی ویژگی های فیزیکی مانند پوشش معماری و عایق صوتی و حرارتی بکار می رود.

سقف های کاذب یکپارچه کی پلاس

سقف های کاذب یکپارچه کی پلاس (K+) محصولی از درای وال با ساختار سبک و زیرساز سبک فولادی است که به سقف اصلی متصل شده و امکان نصب عایق حرارتی و صوتی و دسترسی آسان به تاسیسات الکتریکی و مکانیکی را از طریق فضای خالی پشت سقف فراهم می کند.

در ساختار سقف کاذب کی پلاس (KPlus) از پانل گچی معمولی، پانل مقاوم در برابر رطوبت، پنل مقاوم در برابر حرارت و پنل مقاوم در برابر حریق و رطوبت استفاده شده است.

انواع سقف های کاذب کی پلاس

سقف کی پلاس (K+) در دو مدل ثابت و متحرک تولید می شود. امکان جدا شدن پنل در سقف های متحرک کی پلاس وجود دارد در حالی که در سقف های ثابت کی پلاس این امکان وجود ندارد.

سقف ساده کی پلاس

در نوع ساده سقف کی پلاس (K+) در انواع شکل های هندسی (سقف ساده بدون درز) کار میشوند که میتوان سقف کی پلاس اجرا شده را بلافاصله رنگ آمیزی کرد.

سقف طرح دار کی پلاس (+K)

نوع طرح دار سقف کی پلاس به دلیل هماهنگی با سایر اجزای منزل زیبایی بصری بیشتری نسبت به مدل ساده آن دارد.

انواع صفحات روکش دار گچی کی پلاس

گچی ساده RG یا GKB

به طور کلی پنل های گچی کی پلاس ساده با روکش کرم رنگ، در سیستم های اجرایی خشک  قابل استفاده است.

مقاوم در برابر رطوبت MR یا GKBI

ای مدل از پنل های گچی کی پلاس سبز رنگ بوده و از مواد مقاوم در برابر رطوبت تشکیل شده است.

مقاوم در برابر حرارت FR یا GKF

پنل های گچی کی پلاس (K+) با روکش صورتی رنگ، ضد حریق بوده و حاوی الیاف شیشه است.

مقاوم در برابر حریق و رطوبت FM یا GKFI

 پنل سبز رنگ و گچی کی پلاس با الیاف شیشه و مواد مقاوم در برابر رطوبت، ضد حریق و رطوبت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *