کناف

کناف و کاربرد آن

کناف به طور کلی از اتصال پنل های گوناگون گچی و غیر گچی ساخته و تولید میشود. این پنل ها یک سری سازه یکپارچه از جنس گالوانیزه هستند که با روکش های متنوع گچ و سیمان پوشانده می شوند و به سقف متصل میشود. سقف های کناف یکی از انواع سقف های کاذب هستند که هم به صورت ثابت و هم به صورت متحرک تولید میشوند. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع مختلف سقف های کاذب و کاربرد های مختلف آن آشنا شوید.

سقف کناف ساده یا یکپارچه

این نوع از سقف کاذب یک زیرساز سبک معلق از جنس گالوانیزه است که دارای مقاطع ناودانی شکل میباشد و پنل های گچی یک لایه و یا دو لایه را به وسیله پیچ بر روی آن نصب می کنند  و برای درگیری پنل های نصب شده از بتونه استفاده میشود. به این صورت حاصل کار یک سقف یکپارچه بدون هیچ درز و شکافی است.

سقف کناف طرح دار یا دکوراتیو

سقف کناف تنوع بالایی دارد و به همین دلیل میتوان از آن در فضاها و مکان های مختلفی استفاده کرد. بعضی از این موارد عبارتند از :

  • سقف های  گنبدی شکل
  • سقف های کاذب تونلی
  • سقف های  با حاشیه ساده
  • سقف های  با نور مخفی در حاشیه
  • سقف های  کاذب کمانی
  • سقف های  منحنی و قوسی

سقف کناف متحرک

در ساخت این نوع از سقف ها یکسری از سازه های تی (T) شکل و تایل سقفی  استفاده میشود که با هم شبکه ای از سازه های تی شکل را تشکیل میدهند و به سقف متصل میشوند. در ساخت این نوع از سقف های از تایل هایی به جنس های مختلف شامل   پی وی سی، آکوستیک، فلزی، گچی و انواع طلق استفاده میشود.

از سقف های کاذب میتوان در جاهای بسیار زیادی استفاده کرد که با توجه به نیاز مدل های گوناگونی دارند.

کناف سقف آشپزخانه

یکی از ایده هایی که میتوان در طراحی آشپزخانه مورد استفاده قرارداد، طراحی سقف آشپزخانه با استفاده از روش کناف کاری می باشد. استفاده از این سبک آشپزخانه در سبک های مدرن و کلاسیک بسیار کارآمد بوده و نتیجه خوبی در پی خواهد داشت. با توجه به نوری که در آشپزخانه میتوان از نورهای مختلفی در ساخت سقف استفاده کرد.

  • کناف سقف پذیرایی

استفاده از این نوع سقف ها برای طراحی سقف پذیرایی نیز از ایده های منحصر بفرد می باشد. امروزه شاهد آن هستیم که در طراحی اتاق پذیرایی مدرن و کلاسیک به جای گچ بری سقف از کناف استفاده می شود. این امکان وجود دارد که با رنگ آمیزی کناف تلفیقی زیبا میان آن و رنگ مورد استفاده قرار گرفته در اتاق پذیرایی ایجاد نمود.

 

  • کناف سقف اتاق خواب

استفاده از کناف در جهت طراحی سقف اتاق خواب، از ایده های منحصر بفرد شناخته می شود. این امکان وجود دارد که در کنار کناف کاری سقف اتاق خواب از یک روش نورپردازی مناسب نیز استفاده کرده و نمایی جدید در اتاق خواب خود ایجاد نمایید. بدون شک ایده های زیادی در این زمینه وجود دارد و مشورت با یک متخصص می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

شما میتوانید از اینجا درباره تفاوت های کناف و رابیتس بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *