کناف

کناف بهتر است یا رابیتس

کناف و رابیتس دو نوع مختلف از دیوارها هستند. برای اینکه بفهمیم کدام نوع سقف کاذب بهتر است باید ابتدا تفاوت های آن ها را بررسی کنیم

۱. تفاوت رابیتس و کناف از نظر قیمت

یکی از مهم ترین نکاتی که هر کس در ابتدای خرید به آن دقت می کند ، قیمت است. در نگاه قیمت هر دو تقریبا یکسانند. اما رابیتس هزینه های جانبی بیشتری نسبت به کناف دارد که در کل قیمت آن را به ازای هر متر مربع بالاتر میبرد.

۲. فرق رابیتس و کناف از نظر کیفیت

بعد از قیمت مهمترین مهمترین فاکتور هر کس برای خرید یک محصول کیفیت آن است. در صورتی که شما از نیروی متخصص برای اجرای کناف استفاده کنید و آن ها کار را با دقت تمام و به صورت استاندارد انجام دهند میتوان گفت که کیفیت کار کناف نسبت به رابیتس بالاتر است اما در صورتی که این کار توسط افراد تازه کار یا بی دقت انجام شود نمی توان از کیفیت کار  مطمئن بود.

کناف

۳. مقایسه رابیتس و کناف از نظر مقاومت

مقاومت این دو سقف کاذب به هیچ عنوان با یکدیگر قابل مقایسه نیست. برخلاف سقف کاذب ، در رابیتس بندی از جوشکاری استفاده شده و همین امر ترک‌های زیادی را در این سیستم ایجاد می‌کند. بنابراین مقاومت سقف کاذب کناف بسیار بیشتر از رابیتس است (حدود ۱۴ برابر). بنابراین مقاومت کناف بسیار بالاتر از رابیتس است.

۴. تفاوت رابیتس با کناف از نظر وزن

فاکتور وزن نیز در بررسی تفاوت رابیتس و کناف حائز اهمیت است. وزن هر متر مربع کناف در طرح‌های مختلف آن متفاوت است؛ اما هر متر مربع اجرای این سازه به طور متوسط ۱۱ کیلوگرم وزن دارد. این در حالیست که وزن هر متر مربع رابیتس حدودا ۱ کیلوگرم بوده، و هر متر مربع اجرای آن حدود ۵ کیلوگرم است. هر متر مربع گچ کاری نیز حدود ۴۰ کیلوگرم وزن دارد که وزن هر متر مربع رابیتس کاری را به ۴۵ کیلوگرم می‌رساند. بنابراین در مقایسه رابیتس و کناف لحاظ وزن، سقف کاذب کناف بسیار سبک تر از رابیتس است.

کناف

۵. فرق بین رابیتس و کناف از نظر زمان اجرا

تفاوت رابیتس و کناف از لحاظ زمان اجرا نیز برای مجریان پروژه های ساختمان سازی بسیار مهم است. یک سقف ۴۰ متری را در نظر بگیرید. زمان لازم برای گچکاری و نصب رابیتس سقف این سقف حدود ۱۰ روز است. اما در صورت استفاده از سقف کاذب کناف، این زمان به ۲ روز کاهش خواهد یافت.

۶. تفاوت رابیتس و کناف از نظر قابلیت ترمیم

پیش بینی احتمال ایجاد مشکل و سادگی رفع آن یکی دیگر از مواردیست که در مقایسه رابیتس و کناف به آن توجه می‌شود. همان طور که می‌دانید، تاسیسات عبور کرده از سقف های کاذب پس از مدتی نیاز به تعمیرات پیدا می‌کنند. در چنین حالتی، کناف نسبت به رابیتس بسیار راحت تر باز می‌شود و قابلیت ترمیم بیشتری نیز دارد.

کناف

۷. مقایسه سقف رابیتس و کناف از نظر وزن بار مرده

از لحاظ تفاوت وزن حاصل از محموله مرده، گچ کناف وزن کمتری نسبت به سقف رابیتس دارد.

۸. فرق رابیتس و کناف از نظر نیروی متخصص

سقف کاذب رابیتس به نیروی بیشتری برای اجرا نیاز دارد که شامل جوشکار، رابیتس بند و گچکار می‌شود. هرچند سقف کناف به نیروی کمتری نیاز دارد، اما سقف کناف نیاز به نیروهایی با تخصص بیشتر دارد. اگر نیروی اجرایی تخصص لازم برای سقف کاذب کناف را نداشته باشد، امکان ترک خوردن این سازه زیاد است.

کنافشما از اینجا میتوانید درباره چیدمان مبلمان داخلی با استفاده از تکنیک های نوین در طراحی داخلی بخوانید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *