نکاتی درباره با کناف

نکات اجرای سقف کاذب کناف

نکات مختلفی در زمینه اجرای سقف کاذب کناف وجود دارد که میخواهیم در این مقاله راجب آن صحبت کنیم. متاسفانه در بحث کناف همیشه جنس آن مطرح نیست و همیشه ما تاکید کرده ایم که انتخاب افراد حرفه ای و صاحب تجربه یکی از مهمترین نکات اجرای سقف کاذب کناف است. همچنین قراردادی که در این رابطه باید نوشته شود بسیار حائز اهمیت است و باید دقت بسیاری در نوشتن آن شود. همین نکات که بعضی از کارفرمایان رعایت نمیکنند باعث میشود که آن ها راجع به کناف مردد شود و در انتخاب آن شک کنند.

نکاتی درباره با کناف

اشتباهات مربوط به کناف به دو قسمت مختلف تقسیم میشود که یک قسمت آن مربوط به کارفرمایان و یک قسمت آن مربوط به پیمانکاران است.

  1. اولین اشتباهات که مربوط به کارفرمایان است این است که آن ها اغلب اوقات به دنبال این هستند که ارزان ترین پیمانکاران را برای کار خود پیدا کنند و تنها سوالی که از آن ها می پرسند این است که هر متر از این کار چقدر خرج بر میدارد. در صورتی که آن ها باید به شرایط های مختلفی توجه کنند و آنها را در نظر بگیرند.
  2. قراردادی که نوشته می شود باید بسیار با دقت و جزئیات نوشته شود. در این قرارداد حتما باید ذکر کنید که از کناف استفاده شود و نوع پانل های استفاده شوند باید کاملا مشخص باشد.
  3. همیشه قبل از اینکه کار خود را به یک پیمانکار بسپارید سعی نمونه کارهای او را مورد بررسی قرار داده و تمامی آن ها  را بررسی کنید. با دیدن نمونه کارهای یک پیمانکار میتوانید دقت آن ها را بسنجید و کار خود را با اطمینان بیشتری به آن ها بسپارید.

حال میخواهیم در مورد اشتباهاتی صحبت کنیم که ممکن است از طرف پیمانکاران صورت بگیرد.

  1. یکی از نکاتی که بعضی از پیمانکاران به آن دقت نمی کنند رعایت فاصله بین پانل ها است. به طور معمول باید درز بسیار ریزی بین هر پانل وجود داشته باشد که باید رعایت شود که بی دقتی در اجرای کار ممکن است باعث شود این کار به خوبی انجام نشود.
  2. استفاده نکردن از نوار درزگیر یکی دیگر از مشکلاتی است که ممکن است از طرف پیمانکاران انجام نشود. استفاده نکردن از این نوار میتواند باعث پنجاه درصد از ترک های کناف شود. همین مسئله اهمیت استفاده از این نوار را نشان میدهد. پس حتما در زمان اجرای کار دقت کنید که از این نوار استفاده شود.
  3. عدم رعایت فاصله مناسب سازه های بار بر : کاستن از حجم زیرسازی سقف کاذب کناف ، از سوی برخی صرفه جویی تلقی شود اما قطعا باعث سست شدن سقف کاذب میشود. ، تا این دید در ساخت و ساز کشور اصلاح نگردد ،همچنان شاهد افت کیفیت در اجرا ها خواهیم بود. 

با این گفته ها تمام تاکید ما است که اجرای کناف به مهارت و تخصص زیادی نیاز دارد و همواره باید به نکات زیادی هم از سوی کارفرما و هم از سوی پیمانکار دقت شود و اگر به این نکات هر چند ریز دقت نشود به راحتی باعث ایجاد ترک در سطح کناف و افت کیفیت کار خواهد شد.

 

نکاتی درباره با کناف

شما میتوانید از اینجا درباره تفاوت رابیتس و کناف بخوانید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نحوه اجرای سقف کاذب رابیتس

۵ / ۵ ( ۵ امتیاز ) در این مطلب قصد داریم به نحوه اجرای سقف کاذب رابیتس بپردازیم . گاهی پیش می آید که نما و دکوراسیون داخلی خوب و دلچسب نیست و قصد دارید آن را تغییر دهید ، در این مواقع پیشنهاد ما این است که از سقف کاذب استفاده کنید . […]

سقف کاذب کناف

۵ / ۵ ( ۳ امتیاز ) اجرای کلیه پروژه های خاص مربوط به کناف ، سقف کاذب کناف ، دکوراتیو دیوار و سقف ، دیوار پوششی و جدا کننده ، دیوار پوش ، pvc و غیره اجرای کلیه امور مربوط به دکوراسیون داخلی کناف ، شبکه ، دیوار پوش و ….با متریال درجه یک […]

سقف کناف ساده

۵ / ۵ ( ۲ امتیاز ) قصد داریم در این مقاله به سقف کناف ساده و طراحی و اجرای آن بپردازیم . کناف برای اولین بار توسط شرکتی آلمانی تولید شد . این شرکت با استخراج و فرآوری گچ معدن ، مصالح ساختمانی تولید کرد که در فضای داخلی می توان استفاده نمود . امروزه […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *