دکوکناف | جنس و مواد تشکیل دهنده

معرفی جنس و مواد تشکیل دهنده سازه های کناف

اگر برای شما سوالاتی درباره جنس و مواد تشکیل دهنده کناف، ساختار کناف، کاربرد های صفحات مختلف کناف و … پیش آمده، میتوانید در مقاله زیر با این مباحث آشنا شوید.

جنس و مواد تشکیل دهنده ساختار کناف، به طور کلی شامل صفحاتی با هسته ای از جنس گچ بوده که سطح و لبه های آن با مقوای مخصوصی پوشیده می شود. این صفحات عمدتاً در۴ نوع شامل موارد زیر تولید و استفاده می شوند:

صفحات روکش دار گچی ساده RG

این صفحات که علامت مشخصه آنها یک مهر آبی در پشت آن می باشد، هسته آنها گچی بوده و سطح و لبه های طولی آن با کاغذی مخصوص پوشیده می شود. این نوع صفحه کناف بیشتر برای مصارف عمومی مانند دیوارهای جداکننده، سقف کاذب، پوشش دیوار های سنتی و … مورده استفاده قرار می گیرد.

صفحات روکش دار گچی مقاوم در برابر رطوبت MR

این صفحات که با رنگ سبز پوشش آنها قابل تشخیص هستند، هسته گچی آنها با مواد مقاوم دربرابر رطوبت روکش شده است و موارد استفاده از از این نوع صفحه نیز مانند صفحات معمولی بوده با این تفاوت که از این نوع صفحات میتوان در فضاهای مرطوب مانند آشپزخانه، حمام و دستشویی نیز استفاده کرد.

صفحات روکش دار گچی مقاوم در برابر آتش FR

این نوع صفحات روکش دار، گچ آنها حاوی الیاف فایبر گلاس بوده که باعث مقاومت روکش آن در برابر آتش می شود. کاربرد این صفحات در محل هایی است که نیاز به محافظت در برابر حریق دارند مانند پوشش ستون ها و تیرهای فلزی. علامت این نوع صفحات پوشش قرمز و مهر قرمزی در پشتشان می باشد.

صفحات روکش دار گچی مقاوم دربرابر آتش و رطوبت FM

این نوع صفحه که نشانه آنها روکش سبز به همراه مهر قرمز می باشد، ویژگی های هردو نوع صفحه قبل را دارد. گچ حاوی الیاف فایبر گلاس و روکش مقاوم در برابر رطوبت آن باعث می شود که بتوان از آن هم در محل هایی که نیاز به مقاومت در برابر آتش دارند و هم در محل های تر مانند حمام، دستشویی و موتور خانه ها از آنها استفاده کرد.

برای ورود به فروشگاه لناطرح لوتوس و خرید تمامی محصولات بالا ، اینجا کلیک کنید

انواع دیگری از صفحات روکش دار گچی نیز تولید می شود که نسبت به ۴ نوع قبل کاربرد کمتری دارند، از این صفحات میتوان صفحات مسلح سیمانی با مقاومت بالا در برابر رطوبت، صفحات DIAMANT با مقاومت بالا در برابر ضربه و صفحات گاردکس سازگار با محیط نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *