سقف کاذب مشبک

سقف کاذب مشبک از اتصال  سپری های مناسب موسوم به کلیک با فواصل و ابعاد ۳۰ در ۳۰ و ۳۰ در ۶۰ و یا ۶۰ در ۶۰  به صورت شبکه ایجاد می شود که می توان انواع تایل های گچی ٬ پی وی سی PVC ( مناسب جهت نصب در سرویس ها و آشپزخانه ) ٬ آکوستیک ٬ فلزی ( گالوانیزه و یا آلومینیوم ) و یا انواع طلق را بصورت ترکیبی در آن بکار برد . به این نوع سقف کاذب ، سقف کاذب آرم استرانگ نیز گفته میشود.سازه های سقف کاذب مشبک از نبشی گالوانیزه ٬ سپری T3600 (که ۳۶۰۰ میلی متر است) ٬ سپری   T120 (که ۱۲۰۰میلی متر است) ٬ T60 (که ۶۰۰ میلی متر است) و اتصالات آویز ( آویز فنر دوبل ) تشکیل می شود . از ویژگی های سقف کاذب مشبک ( سقف کاذب تایل ) می توان به سهولت در نصب ٬ دسترسی آسان به فضای بالای سقف کاذب و همچنین امکان تعویض و ترمیم تایل ها اشاره نمود .

از این رو به  سقف کاذب مشبک ، کلیک گفته می شود که با اتصال سپری ها صدایی شبیه کلیک ایجاد میشود.

اجرای سقف کاذب مشبک : در این روش پس از اندازه گیری دقیق و تصمیم گیری در مورد محل قرار گرفتن تایل ها نبشی های گالوانیزه دورتادور دیوار در تراز ارتفاعی دلخواه با درنظر گرفتن کلیه مسائل تاسیساتی و آینده نگری نصب می شوند. معمولا جهت نصب نبشی های سقف کاذب بسته به جنس دیوار ٬ از میخ ٬ پیچ و رول پلاک ( دیوارهای گچی ) و میخ چاشنی ( دیوارهای بتنی ) استفاده می شود . پس از نصب نبشی ها لازم است با توجه به محل قرارگیری سپری های اصلی ٬ آویزهای فنر دوبل (این نوع آویز تحت کشش محکم تر میشود!! و توان بار بری بالایی دارد ) نصب شوند . نقش اصلی آویزها مهار وزن سقف کاذب می باشد معمولا تعداد و فاصله بین آویزها متناسب با جنس سقف کاذب ، نوع تایل و همچنین تعداد روشنایی های مورد نظر محاسبه می شوند .  در صورتی که فاصله بین سقف اصلی و سقف کاذب بیش از یک متر باشد لازم است برای نصب آویزها ابتدا شبکه ای  از پروفیل های فلزی نصب شده (اصطلاحا قوطی کشی یا پروفیل کشی شود) و سپس آویزها به آن متصل گردند .

 

با نصب آویزها و اطمینان از محکم بودن آنها می توان طبق نقشه اولیه سازه های سپری را نصب و پس از تراز نمودن سازه ها ٬ تایل ها و روشنایی ها را بر روی آن قرار داد (روشنایی این نوع سقف می تواند به صورت چراغ های ۶۰در۶۰  و یا تعبیه هالوژن درون تایل ها باشد) . در صورت وجود لوستر یا چراغ های سنگین در سقف کاذب حتما باید از سقف اصلی آویز گیری انجام شود.

این نوع سقف کاذب بیشتر جهت مغازه ها،فروشگاه ها و یا محیط های اداری استفاده میشود.

سقف های مشبک از نظر ظاهر تنوع زیادی دارند. همچنین از نظر نوع تایل متنوع می باشند .تایل های آکوستیک ، تایل های روکش پی وی سی مناسب سرویس های بهداشتی ، تایل های آلمینیومی ، تایل های شیشه ای و …

شما میتوانید از اینجا درباره ی نحوه نکات اجرای سقف کاذب بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *