دکوراسیون داخلی و تاثیر آن بر زندگی

دکوراسیون داخلی و تاثیر آن بر زندگی

در طول روز همه ما وقت زیادی را زیر سقف ها می گذرانیم ، به همین علت کیفیت و چگونگی سقف ها روی عملکرد فیزیکی و یا وضعیت روانی انسان بی تاثیر نخواهد بود. در این مقاله می خواهیم به تاثیر دکوراسیون داخلی بپردازیم و نمونه های از عوامل موثر را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

تاثیر دکوراسیون داخلی

این نکته نیز حائز اهمیت است که معماری داخلی یک عامل موثر برای روح و نشاط بخشیدن به بنا است. دکوراسیون داخلی نیز زیر مجموعه  رشته معماری است و در آن بررسی فاکتور های مختلف مانند : نور ، رنگ ، بافت ، دیوار ، سقف کاذب ، تایل سقفی گچی ساده کناف و … پرداخته میشود.

علاوه بر این ها معماری داخلی شامل وسایل دکوری ، نوع چیدمان و مبلمان نیز میشود. ایجاد هماهنگی بین این عناصر موجب میشود که فضایی دلنشین طراحی شود.

در طراحی دکوراسیون داخلی ، داشتن اطلاعاتی از آداب و رسوم هر قشر از جامعه ، میزان بودجه و … میتواند یاری رسان باشد. برای مثال در فضای داخلی دکوراسیون ادارای  قسمت های مختلفی از جمله قسمت لابی ، اتاق مدیر ، اتاق جلسات ، اتاق کارمندان و منشی وجود دارد.

دکوراسیون داخلی

 

دکوراسیون داخلی تجاری

در یک فضای داخلی به عوامل  مختلفی مانند بافت ، نور ، رنگ و… توجه میشود.برای مثال نور و رنگ های استفاده شده در یک رستوران نسبت به رنگ های استفاده شده در یک کافی شاپ ، به مراتب روشن تر خواهد بود. علت استفاده از نور کم و رنگ های تیره در کافه ها این است که شخص در محیط کم نور تر سکوت بیشتری را حس میکند.

یا به عنوان رنگ های استفاده شده در یک فضای اداری بسیار رسمی

تر از رنگ های استفاده شده در محیط یک فضای مسکونی است. در هر حال باید در هر فضا از رنگ ها و نور هایی استفاده کرد که احساس بهتری به افراد منتقل کند.

دکوراسیون داخلی اداری

بسیاری از افراد در طول روز مدت زیادی را در خانه حضور ندارند. همین طور این نکته نیز حائز اهمیت است که محل کار هر شخص مانند خانه دوم اوست در نتیجه محیط آن نیز باید استاندارد طراحی شده باشد. امروزه استاندارد بودن محیط داخلی اداره ها ، جز دغدغه های اصلی طراحان دکوراسیون داخلی و مدیران است.

 

در طراحی دکوراسیون داخلی اداره ها همانند محیط های دیگر عواملی مانند نور ، رنگ ، بافت ، دیوار ، سقف و … بسیار موثر است. در طراحی فضای داخلی اداره ها مهمترین قسمت ، چیدمان مبلمان و وسایل مختلف است و از آنجا که رنگ عنصری موثر در هر مکانی می باشد ، میتوان با هماهنگی این موارد یک فضای خوب و دلنشین طراحی کرد.

امروزه در بسیاری از اداره ها از مصالح بن

 

ایی برای جدا سازی فضا از پارتیشن استفاده میشود چرا که هم کاربردی می باشد و هم به راحتی قابل تعمیر و تعویض است. در طراحی فضا های کوچک میتوان از قفسه ها و کمد ها استفاده کرد.

دکوراسیون  منزل

دکوراسیون داخلی

 

در فضای داخلی منزل ، تمامی اجزای داخلی یک ساختمان مانند : اتاق خواب ، فضای نشیمن و قسمت پذیرایی ، آشپزخانه و دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام  وجود دارد. در دکوراسیون منزل توجه به هرکدام از این بخش ها اهمیت بالایی دارد.

در دیزاین دکوراسیون داخلی فضای مسکونی میتوان از طرح ها و رنگ های مختلفی استفاده کرد همچنین می توان گفت که طرح های ساده و کم هزینه بسیار جذاب و چشم نواز است و حتما لازم نیست از طرح ها و عناصر پر هزینه استفاده کرد.

در رابطه با رنگ ها این نکته لازم به ذکر است که هر رنگ تاثیر به سزای خود را بر روی انسان می گذارد پس رنگ یک عامل بسیار مهم در دیزاین یک دکوراسیون است.

شما می توانید ازدرباره ی کناف و کاربرد های آن بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *